Rozwiązania | Sauna

Sauna

Finnfoam FF-PIR Sauna to płyty z pianki poliuretanowej (PIR) z obu stron pokryte folią aluminiowaną. Wyjątkowo niską przewodność cieplną pozwala na znaczne zredukowanie grubości termoizolacji

Zalety płyt Finnfoam FF-PIR Sauna:

  • Redukcja grubości termoizolacji
  • Paroszczelność
  • Nie uwalniają substancji szkodliwych dla zdrowia
Opis
Finnfoam FF-PIR Sauna – izolacja saun
1. Finnfoam FF-PIR SAUNA; 2. Ściana nośna; 3. Wełna mineralna; 4. Krokiew; 5. Wykończenie wnętrza panelami; 6. Belki do mocowania paneli.

W saunach wymagana jest szybkie podwyższenie temperatury, dlatego po ociepleniu ścian od środka, piecyk ogrzewać będzie tylko powietrze znajdujące się wewnątrz, a nie zewnętrzne ściany sauny. Materiały termoizolacyjne Finnfoam FF-PIR Sauna są odpowiednie do stosowania tam, gdzie jest gorąco i wilgotno. Płyty Finnfoam FF-PIR Sauna montowane są bezpośrednio na ścianie, która może być zarówno murowana, jak i drewniana. Finnfoam FF-PIR Sauna wytrzymują temperaturę do +120˚C i krótkotrwałą (do 1 godz.) temperaturę do +200˚C.

Współczynnik przewodzenia ciepła płyt FF-PIR Sauna jest bardzo niski, dlatego możemy zredukować grubość termoizolacji.

Finnfoam FF-RIR Sauna – paroizolacja i termoizolacja w jednej płycie

Materiał termoizolacyjny stosowany w konstrukcji saun musi być odporny na parę wodną. Powierzchnia płyt Finnfoam FF-PIR Sauna pokryta jest folią aluminiową, która nie tylko stanowi barierę dla pary wodnej, ale odbij także promienie podczerwone. Szczeliny pomiędzy płytami Finnfoam FF-PIR Sauna należy okleić paskami folii aluminiowej odpornej na wilgoć i temperaturę. Przedsionek sauny i prysznic również należy zaizolować materiałami odpornymi na wilgoć. Do tego idealnie nadadzą się wyroby Finnfoam Tulppa lub Finnfoam XPS.

Ocieplanie sauny. Wideo montażowe (w języku fińskim).

Montaż

Płyty Finnfoam FF-PIR 30 Sauna są łatwe w obróbce za pomocą zwykłych narzędzi ręcznych. Przed montażem płyt należy oczyścić ściany i podłogę, aby nie pozostał na nich kurz.

  1. Przycinamy płytę do odpowiedniej długości.

 

2. Płyty Finnfoam FF-PIR zaczynamy kłaść od narożnika. Za pomocą poziomicy sprawdzamy ułożenie płyty i jeśli jest taka potrzeba – poziomujemy ją. Pierwsza płyta Finnfoam FF-PIR mocowana jest za pomocą kilku kołków lub śrub do drewna.

 

3. Przed zamontowaniem kolejnej płyty, wpust pierwszej płyty wypełniamy pianką.

 

4. Piankę trzeba nałożyć również na narożnikach.

 

5. Folię aluminiową należy przyciąć na wysokości podłogi, hydroizolacji lub płytek ceramicznych.

 

6. W miejscu, w którym będzie kładziona hydroizolacja lub płytki ceramiczne, należy oderwać folię aluminiową. Na takiej powierzchni można kłaść płytki ceramiczne, a jeśli będzie taka potrzeba, można przed tym zagruntować powierzchnię.

 

7. Po odcięciu nadmiaru wyschniętej pianki, każde łączenie należy zakleić taśmą aluminiową.

 

8. Szkielet mocowany jest na płytach Finnfoam FF-PIR Sauna. Listwy muszą mieć grubość co najmniej 22 mm, aby między warstwą izolacyjną a wykończeniem była wystarczająca przestrzeń powietrzna. Do tych profili mocowane są deski wykończeniowe.

 

Sufit sauny budowany jest w taki sam sposób, jak ściany. Odpowiedniej długości płyty przykłada się do belek i mocuje w kilku miejscach za pomocą śrub do drewna. Łączenia sufitu ze ścianami należy uszczelnić pianką.

Rysunki CAD

Rysunek

Nagłówek

Pobierz PDF

Pobierz DWG

Izolacja cieplna pomieszczeń wilgotnych (podłóg na gruncie, przegrody i stropu)
Izolacja ścian sauny
Izolacja cieplna ściany łaźni przy podłodze

Polecane produkty

Izolacja sauny

Polish